Kontakt en frivillig fra dit interesseområde i Sandt Liv i Gud Vingården.
Generelle kontakter

Information om vedligeholdet og den fortsatte udvikling af det historiske Sandt Liv i Gud bibliotek

Vores teams mission er at koordinere aktiviteterne for Sandt Liv i Gud bedegrupper over hele verden. Skriv til os hvis du:

  1. Har en ny bedegruppe at tilmelde, gælder både for voksen- og ungebedegrupper,
  2. Leder efter en Sandt Liv i Gud bedgruppe i dit område,
  3. Læser inspirationen i Sandt Liv i Gud og føler dig tilskyndet til at starte en ny bedegruppe i dit område, eller
  4. bare gerne vil vide mere om vores bedegrupper, der mødes i mere end 50 lande, og de bønner, vi bruger, der er givet os direkte af Jesus og Maria.

Information om Beth Myrian projekter (Marias Hus) i hele verden, der sørger for mad, husly og andre tjenester for de fattige og trængende.

Information om retræter, programmer, kunst, bøger og særlige projekter for de unge læsere af Sandt Liv i Gud budskaberne.

Information om det månedlige Sandt Liv i Gud nyhedsbrev.

Føler du som læser af Sandt Liv i Gud budskaberne en stærk indskydelse til at GØRE NOGET for at bringe andre til dette kærlige møde med Gud? Kontakt os for at finde ud af hvordan du kan hjælpe, eller med ethvert spørgsmål om Sandt Liv i Gud evangeliseringen.

If you can’t find someone to write to above, write us here.

Information om Sandt Liv i Gud video- og audioproduktioner.

Hvert andet år samles en stor gruppe Sandt Liv i Gud læsere i en hellig sammenhæng for at leve og ånde i enhed. Kontakt os for mere information om Sandt Liv i Gud pilgrimsrejser samt retræter i løbet af året.

Information om hvordan man kan reklamere for begivenheder eller budskaberne generelt.

Vores team kan fremme og tilskynde til en korrekt og moden forståelse af spiritualiteten i Sandt Liv i Gud gennem læsning med bøn, dialog, artikler samt rådgivning i samarbejdet med andre frivillige arbejdsgrupper.

Information om TLIG Magasinet.

Vores team koordinerer den verdensomspændende oversættelse, udgivelser samt udbredelse af budskaberne. Kontakt os hvis du ønsker at samarbejde om en af disse aktiviteter. Kontakt os især i forvejen hvis du vil benytte uddrag af budskaberne i enhver slags udgivelse for at få Vassulas godkendelse.

Contact us for more information on present projects involving True Life in God on the Internet and how to volunteer.

Eller vælg en international kontakt og/eller en national SLIG Forening
Nationale kontakter
Argentina

Enrique Pablo Cuomo
Bacacay 5479 (1407) CABA
Buenos Aires, Argentina
Tel: (++ 54) 11 4683 2374
Email: vvdargentina@tlig.org

Armenien

Andranik Mesropyan
Yerevan, Armenia
Mobile: +374 93 224 363
Email:armenia@tlig.org

Australien

True Life in God Australia Inc.
Suzy Vardanian
PO Box 856
Robina QLD 4226, Australia
Website: www.tlig.org.au
Tel. (07) 5593 3373
Email: australia@tlig.org

Belgien

Contact pour les Francophones:
Tel. +32 81 40 09 25
Email: be@tlig.org

Contact voor Nederlandstaligen:
Tel. +32 475 43 41 89
E-mail: be@tlig.org

Benin

Mr. Eusebe S. Hounsokou
Cotonou – Benin
Email: benin@tlig.org

Bosnien og Hercegovina

Maria-Dragica Vukic
Marica & Viktor Stefanutti
Banja Luka
Email: bosnia@tlig.org

Brasilien

Endereço da Associação:
Associação A Verdadeira Vida em Deus
Leonardo Cesar Harger
Rua Antônio Braga, nº 70,
Brasília – DF – Brasil
Bairro Santo Antônio
CEP 89218-042 – Joinville – SC.
Mob: +55 (47)99913-2633
Email: brazil@tlig.org

Bulgarien

Arabadzi Ilektra
Venia, P.O.Box 3002
19004 Spata, Greece
mob: (+ 30)6945291840
Email: bulgaria@tlig.org

Canada

Toula Kasias
Tel. +1-905-471-5777
Toronto, Canada
Email: canada@tlig.org

Chile

Olga Gajardo Chacón
Luis Thayer Ojeda
2203–”I”, Providencia (home)
Santiago, Chile
Tel. + 56 2 2225-9711
Mob. +56 97 957-6692
Email: chile@tlig.org

Colombia

Martha Elena Maturana Becerra
Bogotá-Colombia
mob: + 3008006661
Email: colombia@tlig.org

Congo, Den Demokratiske Republik

Ange Mungedi Munwa, 787, Lac Kipopo, Quartier Alilac Lubumbashi/Katanga Rd Congo
Tel: +243 853 379 855 or +243 997 735 182
Email: congo@tlig.org

Cypern

TLIG Association Cyprus
Noni Hadjiosif
36 Flamoudiou street
2036 Strovolos,
Nicosia, Cyprus
Tel. 00357-99574303
Email: cyprus@tlig.org

Danmark

TLIG Association Denmark,
(Foreningen Sandt Liv i Gud, Danmark)

Frank Bjergkilde
Sct. Anna Gade 53A, 2.th
3000 Helsingor
Denmark
Tel. +45 22621275
Email: dk@tlig.org
www.sandtlivigud.dk

Det Hellige Land

TLIG Holy Land
Israel/Palestine
Email: tligholyland@tlig.org

Egypten

Sr. Carina Minkarious NDS
4 Misr wa Sudan
11271 Daher – Cairo
Egypt
Tel: +20 128 8058553
or +20 109 9303444
Email: egypt@tlig.org

England

TLIG (UK)
Lillingstone Farm Cottage, Lillingstone House, Lillingstone Dayrell,
Buckingham MK18 5AG, United Kingdom
Tel. +44 (0)1280 860 655
Email: tliguk@tlig.org

Filippinerne

TLIG – Philippines Association
Unit 5F Terraza de Manila Building
No.1 Puray Street, Barangay Santol
Quezon City 1113, Philippines
Tel: +63-2-7130211
Mob.: +63 916 7328256
Fax: +63-2-7130211
Email:tligphils@tlig.org
other contacts:
Cora Zaballa: +63 916 7073697 (mobile)
Irene Adube: +63 927 5347359 (mobile)
Celia de Guia: +63 916 7328256

Frankrig

Association La Vraie Vie en Dieu
78 rue du viaduc,
77210 Avon
FRANCE

Tél. librairie (bookstore): +33 (0) 1 75 15 18 35
Mail: contact@tlig.fr
website: www.tlig.fr

Færøerne

Hanna Mikkelsen
Djóna i Geil gota 59
100 Tórshavn
Faroe Islands
Tel.: (00298) 218243
Email: faroe@tlig.org

Grækenland

Niki Giannoutsikos
7 Vallianou Street
Alimos, 17455
Greece
Tel: +30 6944786526
Fax: +30 2109833425
E-mail: greece@tlig.org

Grønland

Jacob Schultz Andersen
Kutaa 1
3900 Nuuk
Tel.+299562410
Email: greenland@tlig.org

Holland

Stichting True Life in God Nederland
Grootschoterweg 130
6023 AW Budel-Schoot
The Netherlands
Email: nl@tlig.org

Indien

Agnello J Fernandes
2B, Broach Chambers, Maria Hill
Gunpowder Road, Mazagaon
Mumbai 400010
India
Tel: +91-22-23747908
Mob: +91-9820509086
Email: tligindia@tlig.org

Indonesien

Indri Makki
Jl Larona no 1, Kompl. PLN, Duren Tiga,
Jakarta 12760, Indonesia
Tel: +62 21 799 5870
Mob.+62 811 986 455
Email: indonesia@tlig.org
Website: Vassula.UnioCordium.org

Irland

TLIG Ireland
Dublin 6W, Ireland
Mob. + 353 87 2285585
Email: tligireland@tlig.org

Island

Maria Weixelbaumer
Lyngheiði 2
IS – 200 Kópavogur
Iceland
Email: iceland@tlig.org

Italien

La Vera Vita in Dio onlus
Email: italy@tlig.org
Tel: +39 339 7157460

Japan

Satoru Sugawara
Tokyo, Japan
Tel/Fax: + 81 3 6315 2690
Email: tligjapan@tlig.org

Kina
Luke
Guangzhou, China

Email: china@tlig.org

Kroatien

Marija-Dragica Vukic
Borongaj Aero 9 B,
10000 Zagreb, Croatia
Tel. +385 1 23 023 49
Email: croatia@tlig.org
www.tlig-hr.net

Lesotho

Evelyn Lebona
Lady Brand, Lesotho
Email: lesotho@tlig.org

Letland

TLIG – Latvia
Email: latvia@tlig.org

Libanon

George Chabab
Email: liban@tlig.org

Liberia

TLIG Liberia
Palala Camp.
Gbarnga, Liberia
Tel: +231 775 824 232
Email: liberia@tlig.org

Litauen

Vaidotas A. Vaičaitis
Bitėnų 11-10
Vilnius, Lithuania
Tel. +370 687 15585
Email: lithuania@tlig.org

Luxembourg

Josette Kieffer
Email: luxmb@tlig.org

Makedonien

Ratislav Kardalev
Aminta Treti 11A
1000 Skopje, Republic of North Macedonia Tel.: +389-70-231-821 
Email: tligmkd@tlig.org

Malawi

Rui Francisco
Lilongwe, Malawi
Email: tligmalawi@tlig.org

Malta

Ms. Buttigieg
TLIG
P.O. Box 10
Xaghra, Gozo
Malta
Tel: +356 7777 0983
Email: tligmalta@tlig.org

Mexico

Carmen & Javier Pelayo Jones
Guadalajara, Jalisco, Mexico

Hilda Farah
Mexico City, Mexico
Email: mexico@tlig.org

Nepal

Poonam Maharjan
36/18 Gyaneshwor-30
Kathmandu-Nepal
Tel: + 977 9849 25 51 27
Email: poonammah@gmail.com

New Zealand

True Life in God N.Z. Assn.
Chris Kiwi
2 Raetihi Cres.,
Mt. Albert,
Auckland 1025,
New Zealand
Tel: +64 9 849 4689
Email: newzealand@tlig.org

Nicaragua

Elgin Diaz
Managua, Nicaragua
Tel: +505 2277 1436
Mob: +505 8882 5757
Email: nicaragua@tlig.org

Norge

TLIG Norway
Association of TLIG in Norway
Email: norway@tlig.org
website: www.slig.no

Pakistan

Waseem Walter
Pakistan
Tel. + 92 47 7613040
Email: pakistan@tlig.org

Papua New Guinea

Guy Joris
PO Box 813
Buka, Autonomus Region of Bougainville
Papua New Guinea
Mobile: +675 72331625
Email: papua@tlig.org

Peru

Juan Alfonso Aspillaga
Mobile: +51 999-703007
Email: peru@tlig.org

Polen

TLIG Poland
Email: poland@tlig.org

Portugal

TLIG Portugal
Rui Francisco
Pone: +351 961 051 440
Email: portugal@tlig.org

Puerto Rico

Gregoria (Gogui) Merced
Guaynabo, Puerto Rico
Sonia Mercado Email: puerto@tlig.org

Qatar

Winnie Gonsalves
Doha, Qatar
Email: qatar@tlig.org

Rumænien

TLIG Romania
Marius Bentza
Tel: +40 721 845 458
Email: ro@tlig.org

Rusland

Nicolay Naoumov
Moscow, Russia
Tel: +7 499 903 4657
Email: russia@tlig.org

Salomon Øerne

Jimmy. Maeigoa
C/-P.O. Box 1407,
Honiara, Solomon Islands
Mobile: +677 7488009
Email: solomon@tlig.org

Schweiz

TLIG Switzerland
chemin du Lusigny 5, CH-1261 Le Vaud
Deutsch: +41 56 222 18 25 / +41 79 435 78 79
Français: +41 21 921 42 01
Italiano: +41 79 334 97 37
E-mail: tlig-ch@tlig.org

Singapore

Vincent Lee
Tel. ++ 65 6440 3966
Email: singapore@tlig.org

Skotland

Carol Chamberlain
Email: scotland@tlig.org

Slovakiet

Obcianske zdruzenie MARIINE DETI
Osvaldova 55
917 01 Trnava, Slovakia
Tel: ++ 421 33 55 21 711
Email: slovakia@tlig.org

Slovenien

TLIG Slovenia
Email: slovenia@tlig.org

Spanien

Pilar de Oriol
Calle Ancha, 2
10003 Cáceres, Spain
Tel/fax: +34 927 244 387
Mob: +34 619 208 919
Email: spain@tlig.org

St Lucia

Marie Jessie Dalsan
Sylvia Clara Edward
Email: saintlucia@tlig.org

Sverige

Sant Liv i Gud
Tel: + 46 (0)70-7771767
www.slig.se
Email: sweden@tlig.org

Swaziland

TLIG Swaziland
Email: tligswaziland@tlig.org

Sydafrika

True Life in God Association
Winnie Williams
PO Box 70503
Bryanston 2021 , Johannesburg
South Africa
Mob.: +27 11 0847547034
Email: safrica@tlig.org

Taiwan

TLIG Taiwan
Rm 7, 8F, No.6-3, Chia-Pu Rd,
West Sec., Putz, Chia Yi 61363, Taiwan
Tel/Fax: 886-5-3628325
Email: taiwan@tlig.org

Thailand

Association of True Life in God in Thailand
c/o Edgar Dante AIT campus
P.O. Box 4, Klong Luang
Pathumthani 12120, Thailand
Tel: + 66-98318200

Other contacts:
Joan Daengsvang + 66-19337875
Peter Larsen +66-98102402
Email: thailand@tlig.org

Tjekkiet

TLIG Association Czech Republic
(Asociace Opravdového života v Bohu v ČR)
Vančurova 19,
Nový Jičín, 74101
Czech Republic
Tel. + 420731608415
Email: tligCZ@tlig.org

Tyskland

Wahres Leben in Gott
Tel: 0049 761 4702730
Email: WLIG-Deutschland@tlig.org

USA

There are six different regions and corresponding contacts associated with each.
For the most accurate contact information please visit the American Association website.

Uganda

Anne Anamya
Uganda
Email: trinielvis11905@gmail.com

Ukraine

Nicolay Naoumov
Tel: + 7 495 903 46 57
Email: ukraine@tlig.org

Ungarn

Palkó Balázs Dávid
Bimbó út 5
1022 Budapest, Hungary
Tel: +36 207704175
Tel: +36 1 3030132
Email: hungary@tlig.org

Uruguay

Sandra Ventimiglia
Email: uruguay@tlig.org

Venezuela

Fundacion Verdadera Vida en Dios
Secretary: Vesna Petrovic
Av Jose Maria Vargas,
Resid Los Tranqueros, Apt 44, Santa Fe N.,
Caracas, Venezuela, 1040 Tel: +58 212 9358810
Mob.: +58 414 3106347

President: Betty Salazar de Camperos Mob:+58 412 9596161
Email: venezuela@tlig.org

Vietnam

Hoang Tran
Email: vietnam@tlig.org

Zimbabwe
Østrig

TLIG Austria
Antigone Fischer
E-mail: austria@tlig.org

I tilfælde af ændringer eller tilføjelser til listen, kontakt us på webteam@tlig.org