27 октомври 1987
(Католическият богослов, с който говорих наскоро, загуби незабавно интереса си към мен, тъй като не принадлежа на неговата общност.)
но, Васула, разбира се, че не принадлежиш на тях; принадлежиш на Мен; Аз съм твоят Сътворител и Свети Отец;1 ти си под Моята Власт; ![]()
Господи, да, ние сме под Твоята Власт,2 но това е организирано и има система, която определя принадлежността към Xристиянски Общности, така ми казаха.
всички те са еднакви в Очите Ми; Аз никога не съм искал Тялото Ми да е разделено; вие сте тези, които Ме разчленихте! вие решихте за Тялото Ми! вие Ме осакатихте;3
О, Боже…
дъще, не ти ли казах да запазиш сълзите си за Майка Ми?
(Въпреки че ми прозвуча строг, не ми избегна, че беше също толкова тъжен, колкото и аз.)
Да, Господи, но Ти изглеждаше толкова наранен! Аз съм просто човек.
Васула, това е така, защото си споделяме Чашата Ми; Чашата Ми има горчив вкус; кажи на Светия Престол, че Аз съм този, който те изпраща при тях; чуй Ме, ако попитат на коя общност принадлежиш, кажи им, че принадлежиш на Мен и че си под Моята Власт;
Господи, не обичам да споря, но не мога ли да кажа, че съм Православна? Аз съм Православна.
православни! католици! протестанти! всички вие принадлежите на Мен! всички сте Еднo в Очите Ми! Аз не правя никаква разлика, от какво тогава се страхуваш? потърси любимия Ми Папа Йоан Павел, той няма да направи разлика;
Васула, кажи му следното: “любими, Аз, Господ, стоя на вратата ти и чукам, ще Ме чуеш ли да зова? ще отвориш ли вратата? ако го направиш, ще влезна в дома ти и ще поделя с теб храната ти, рамо до рамо; окажи се победоносен и ще ти позволя да си поделиш Престола Ми; чуй Ме, слушай какво казва Духът на Църквите;“
Аз съм твоят Пастир,
с Мен няма нищо да ти липсва,
на зелени пасища те полагам, любима душа,
при тихи води на отмора те водя,
където съживявам душата ти, ![]()
по добродетелни пътеки те водя
за cлавата на Тялото Ми,![]()
когато пресичаш мрачна долина не се страхувай,
до теб съм, за да те насърчавам,
ще те храня под очите на твоите преследвачи,
помазах те и винаги ще те изпълвам;![]()
защото съм Бездна на Обич и на безмерно Милост,
ела и живей в средата на Сърцето Ми;4![]()
О, Господи, Ти си моята Светлина
и моето Спасение.
Няма от какво да се страхувам.
Зная че ще ме приютиш.
Благодаря Ти от все сърце, Господи Боже мой,
възхвалявам завинаги Името Ти.
Обичта Ти към мен е толкова голяма,
смили се над мен в моето незнание.
остани малка, цвете; расти в духа, черпи от Моите Добродетели;
ела, винаги Ме оставяй да гравирам върху теб словата Си;
Да, Господи, щастлива съм с Теб.
обичта никога няма да те изостави;
ела, нас, ние?
Да, Господи.
Ис. 9:5-6.